59202-T36-15-119LF
Part Number:
59202-T36-15-119LF
Description:
CONN HDR STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.610" (15.494mm)
Length - Post (Mating) :
0.142" (3.600mm)
Length - Stack Height :
0.469" (11.913mm)
Number of Positions :
30
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.000mm)