FW-05-05-L-D-362-071
Part Number:
FW-05-05-L-D-362-071
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.433" (11.000mm)
Length - Post (Mating) :
0.071" (1.803mm)
Length - Stack Height :
0.362" (9.195mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)