FW-05-05-L-D-571-100
Part Number:
FW-05-05-L-D-571-100
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.671" (17.043mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.571" (14.503mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)