HW-05-20-S-S-350-SM
Part Number:
HW-05-20-S-S-350-SM
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK SMD GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.715" (18.161mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.890mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)