TW-05-12-G-S-487-312
Part Number:
TW-05-12-G-S-487-312
Description:
CONN BRD STACK 2.00 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.311" (7.899mm)
Length - Stack Height :
0.487" (12.370mm)
Length - Tail :
0.312" (7.925mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)