EW-06-12-F-D-353
Part Number:
EW-06-12-F-D-353
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.347" (8.814mm)
Length - Stack Height :
0.353" (8.966mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)