HPW-04-04-T-S-655-110-VS
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
HPW-04-04-T-S-655-110-VS
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
.200" POWER BOARD STACKER
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.655" (16.637mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.200" (5.08mm)