DWM-09-57-L-S-490
Part Number:
DWM-09-57-L-S-490
Description:
CONN HDR 9POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.650" (16.510mm)
Length - Post (Mating) :
0.040" (1.016mm)
Length - Stack Height :
0.490" (12.446mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
9
Pitch :
0.050" (1.27mm)