FW-05-03-L-D-220-160
Part Number:
FW-05-03-L-D-220-160
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.380" (9.652mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.220" (5.588mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)