FW-03-03-LM-D-252-140-A-TR
Part Number:
FW-03-03-LM-D-252-140-A-TR
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.392" (9.957mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.252" (6.400mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)