HW-05-09-G-D-486-SM
Part Number:
HW-05-09-G-D-486-SM
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.179" (4.547mm)
Length - Stack Height :
0.486" (12.344mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)