HW-05-20-L-D-709-SM
Part Number:
HW-05-20-L-D-709-SM
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.356" (9.042mm)
Length - Stack Height :
0.709" (18.009mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)