DW-09-14-G-S-1135
Part Number:
DW-09-14-G-S-1135
Description:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height :
1.135" (28.829mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
9
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)