HW-05-16-G-D-204-120
Part Number:
HW-05-16-G-D-204-120
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.445" (11.303mm)
Length - Post (Mating) :
0.121" (3.073mm)
Length - Stack Height :
0.204" (5.182mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)