HW-05-12-L-D-795-SM
Part Number:
HW-05-12-L-D-795-SM
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.795" (20.193mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)