DW-06-11-F-D-393
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
DW-06-11-F-D-393
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.427" (10.846mm)
Length - Stack Height :
0.393" (9.982mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)