HW-05-11-L-D-669-SM
Part Number:
HW-05-11-L-D-669-SM
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.196" (4.978mm)
Length - Stack Height :
0.669" (16.993mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)