HW-05-11-L-D-480-SM
Part Number:
HW-05-11-L-D-480-SM
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height :
0.480" (12.192mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)