FFSD-15-D-08.30-01-N-R
Part Number:
FFSD-15-D-08.30-01-N-R
Description:
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Features :
Polarizing Key
Length :
0.692' (210.82mm, 8.30")
Number of Positions :
30
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)