ZW-04-14-G-D-630-400
Part Number:
ZW-04-14-G-D-630-400
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height :
0.630" (16.002mm)
Length - Tail :
0.400" (10.160mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)