ZW-04-12-G-D-800-113
Part Number:
ZW-04-12-G-D-800-113
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height :
0.800" (20.320mm)
Length - Tail :
0.113" (2.870mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)