TW-03-06-G-D-410-087
Part Number:
TW-03-06-G-D-410-087
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.176" (4.470mm)
Length - Stack Height :
0.410" (10.414mm)
Length - Tail :
0.087" (2.210mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)