FW-02-05-G-D-340-138
Part Number:
FW-02-05-G-D-340-138
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.478" (12.141mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.340" (8.636mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)