TW-05-06-T-D-378-SM
Part Number:
TW-05-06-T-D-378-SM
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.605" (15.367mm)
Length - Post (Mating) :
0.227" (5.766mm)
Length - Stack Height :
0.378" (9.600mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)