ZW-05-11-L-D-577-108
Part Number:
ZW-05-11-L-D-577-108
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height :
0.577" (14.656mm)
Length - Tail :
0.108" (2.743mm)
Number of Positions :
10
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)