TW-05-10-G-S-150-248
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-05-10-G-S-150-248
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating) :
0.216" (5.486mm)
Length - Stack Height :
0.150" (3.810mm)
Length - Tail :
0.248" (6.299mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)