TW-11-03-T-S-230-122
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-11-03-T-S-230-122
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK 2.00 11POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.183" (4.650mm)
Length - Stack Height :
0.230" (5.842mm)
Length - Tail :
0.122" (3.099mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
11
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)