FW-02-05-G-D-315-120
Part Number:
FW-02-05-G-D-315-120
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.435" (11.049mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)