FW-02-05-G-D-250-242
Part Number:
FW-02-05-G-D-250-242
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.492" (12.497mm)
Length - Post (Mating) :
0.242" (6.147mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)