FW-02-05-G-D-512-125
Part Number:
FW-02-05-G-D-512-125
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.637" (16.180mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.512" (13.005mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)