TW-10-06-T-S-250-110
Part Number:
TW-10-06-T-S-250-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.313" (7.950mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)