TW-04-06-F-D-260-100
Part Number:
TW-04-06-F-D-260-100
Description:
2.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE BOA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.313" (7.950mm)
Length - Stack Height :
0.260" (6.604mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)