DW-03-12-S-D-713
Part Number:
DW-03-12-S-D-713
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.207" (5.258mm)
Length - Stack Height :
0.713" (18.110mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)