TW-02-04-L-D-398-SM-A
Part Number:
TW-02-04-L-D-398-SM-A
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.487" (12.370mm)
Length - Post (Mating) :
0.089" (2.261mm)
Length - Stack Height :
0.398" (10.109mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)