ZW-04-19-L-D-986-200
Part Number:
ZW-04-19-L-D-986-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.144" (3.658mm)
Length - Stack Height :
0.986" (25.044mm)
Length - Tail :
0.200" (5.080mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)