TW-10-10-T-S-450-111
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-10-10-T-S-450-111
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating) :
0.053" (1.346mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Length - Tail :
0.111" (2.819mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)