FW-02-03-G-D-236-160
Part Number:
FW-02-03-G-D-236-160
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.396" (10.058mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)