FW-02-03-G-D-285-115
Part Number:
FW-02-03-G-D-285-115
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.400" (10.160mm)
Length - Post (Mating) :
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height :
0.285" (7.239mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)