DW-05-20-F-D-805
Part Number:
DW-05-20-F-D-805
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height :
0.805" (20.447mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)