TW-03-06-T-D-462-SM-A
Part Number:
TW-03-06-T-D-462-SM-A
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.605" (15.367mm)
Length - Post (Mating) :
0.143" (3.632mm)
Length - Stack Height :
0.462" (11.735mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)