TW-03-04-L-D-245-SM
Part Number:
TW-03-04-L-D-245-SM
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.487" (12.370mm)
Length - Post (Mating) :
0.242" (6.147mm)
Length - Stack Height :
0.245" (6.223mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)