DWM-06-52-G-S-270
Part Number:
DWM-06-52-G-S-270
Description:
.050" X .100" FLEX STACK, FLEXIB
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.425" (10.800mm)
Length - Post (Mating) :
0.035" (0.889mm)
Length - Stack Height :
0.270" (6.858mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
6
Pitch :
0.050" (1.27mm)