TW-03-12-L-D-890-095
Part Number:
TW-03-12-L-D-890-095
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.890" (22.606mm)
Length - Tail :
0.095" (2.413mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)