TW-03-12-L-D-415-480
Part Number:
TW-03-12-L-D-415-480
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.215" (5.450mm)
Length - Stack Height :
0.415" (10.541mm)
Length - Tail :
0.480" (12.192mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)