TW-03-12-L-D-880-115
Part Number:
TW-03-12-L-D-880-115
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height :
0.880" (22.352mm)
Length - Tail :
0.115" (2.921mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)