HW-08-08-L-S-314-108
Part Number:
HW-08-08-L-S-314-108
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.108" (2.743mm)
Length - Stack Height :
0.314" (7.976mm)
Length - Tail :
0.108" (2.743mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)