TCSD-20-D-03.90-01-N-R
Part Number:
TCSD-20-D-03.90-01-N-R
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.325' (99.06mm, 3.90")
Number of Positions :
40
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)