TW-10-03-T-S-250-143
Part Number:
TW-10-03-T-S-250-143
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.142" (3.607mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.143" (3.632mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)