FW-02-04-G-D-138-400
Part Number:
FW-02-04-G-D-138-400
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.628" (15.951mm)
Length - Post (Mating) :
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height :
0.138" (3.505mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)