ZW-08-09-G-S-200-265
Part Number:
ZW-08-09-G-S-200-265
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.265" (6.731mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.265" (6.731mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)